۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۸
تامین برق کافی صنایع در تابستان ۱۴۰۲ رشد ۱۱ درصدی تولید را در پی داشت
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان عنوان کرد

تامین برق کافی صنایع در تابستان ۱۴۰۲ رشد ۱۱ درصدی تولید را در پی داشت

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: تامین برق کافی برای صنعت سیمان در تابستان ۱۴۰۲ به افزایش ۱۱ درصدی تولید سیمان کشور منجر شد.

به گزارش بازار، علی‌اکبر الوندیان با ابراز رضایت از میزان برق تحویلی به صنایع سیمانی در فصل گرم سال گذشته گفت: با مساعدت وزیر نیرو و در قالب تفاهم‌نامه مشترک فی مابین وزارت نیرو و وزارت صمت، سال گذشته موفق شدیم از طریق جابجایی بار ضمن افزایش برق تحویلی به صنایع سیمانی، میزان تولید این صنعت را ۱۱ درصد افزایش دهیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ادامه داد: تمام هزینه‌های تولید سیمان در سال‌های گذشته رو به افزایش بوده است و همین موضوع ضرورت تامین برق کافی با هدف استمرار روند تولید سیمان در تابستان را بیش از پیش مهم کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش جذابیت اقتصادی در حوزه صنعت سیمان با هدف حفظ مزیت اقتصادی در این صنعت اضافه کرد: صنعت سیمان یک صنعت مستمر است که در فصل تابستان نیز باید کوره کارخانه‌های سیمانی روشن باشد، اما می‌توانیم با محدود کردن تامین خوراک کوره در اوج بار ضمن کمک به برنامه‌های مدیریت مصرف، روند تولید این صنعت را در فصل گرم ادامه دهیم.

الوندیان با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی میزان تولید صنعت سیمان در تابستان سال گذشته که به دنبال افزایش ۱۰ درصدی برق تحویلی به این صنعت رقم خورد، خطاب به مشترکان بخش خانگی گفت: به میزانی که مشترکان بخش خانگی در کاهش میزان مصرف برق فصل گرم سال با وزارت نیرو همکاری کنند، امکان تحویل برق بیشتر به صنایع انرژی بر همانند سیمان فراهم می‌شود و این موضوع نقش مهمی در افزایش میزان تولید، اشتغال و جلوگیری از نوسانات قیمتی در بازار خواهد داشت.

کد خبر: ۲۸۷٬۸۸۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha