۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸
سهم ۵۳ هزار میلیارد ریالی استان تهران برای حمایت از اشتغال با اولویت مناطق محروم
معاون سازمان مدیریت استان تهران خبر داد

سهم ۵۳ هزار میلیارد ریالی استان تهران برای حمایت از اشتغال با اولویت مناطق محروم

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از رتبه برتر استان تهران در تحقق اجرا و جذب اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه خبر داد.

به گزارش بازار، حشمت الله سلیمانی، در تشریح روند توسعه اشتغال و حمایت از آن در سطح استان تهران گفت: استفاده موثر از ظرفیت‌های بودجه‌ای از جمله تبصره ۱۸ و تبصره ۱۶ و اعتبارات محرومیت زدایی مناطق با رویکرد هدایت منابع به فعالیت‌های پیش‌رو در قالب توسعه و تکمیل زنجیره ارزش و همچنین کاهش نابرابری‌های منطقه‌ای در سال ۱۴۰۲ در دستور کار استان تهران قرار گرفته است. همچنین جلب ۳۵۹ میلیون دلار سرمایه خارجی برای ۳۱ طرح و معرفی ۴۸ فرصت سرمایه گذاری در راستای تشویق و توسعه سرمایه گذاری در بخش‌های صنعت، گردشگری و عمران شهری در سال گذشته انجام شد که تاثیر بسیزایی در توسعه اشتغال خواهد داشت.

وی افزود: به موجب تبصره ۱۶ قانون بودجه، بانک مرکزی موظف شد از محل تسهیلات قرض الحسنه نیز اعتباری را برای حمایت از اشتغال با اولویت مناطق محروم، فعالیت‌های دانش بنیان و خلاق و تعاونی تخصیص یابد و سهم استان تهران از این اعتبارات نیز معادل ۵۳ هزار میلیارد ریال بود.

سلیمانی ادامه داد: بر همین اساس تعداد ۲۰ هزارو ۸۴۱ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۴۳هزارو ۲۸۲ میلیارد ریال و اشتغال۳۸هزارو ۳۹۳ نفر به بانک‌ها ارسال و منجر به پرداخت ۸ هزار و ۹۳۶ طرح با مجموع مبلغ تسهیلات۲۴ هزارو ۵۷۳ میلیارد ریال و اشتغال ۱۹ هزارو ۵۷۳ نفر شد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تأکید کرد: استان تهران رتبه برتر از بین ۳۱ استان کشور در تحقق اجرا و جذب اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه را کسب کرده است. در راستای تحقق رشد اقتصادی استان و ارتقاء توان تولید و ایجاد و تثبیت اشتغال، از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه، تعداد ۲۸۴ طرح با پیش بینی اشتغال ۵ هزارو ۹۱۳ نفر و با میزان تسهیلات ۴۵ هزارو ۳۶ میلیارد ریال شامل تسهیلات ثابت و در گردش در کمیته استانی مصوب شد که تعداد ۲۰۳ طرح توسط بانک‌های عامل به میزان ۱۰۶۴۱ میلیارد ریال پرداخت شده است.

کد خبر: ۲۸۶٬۹۹۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha